Kredyt dla marynarzy

1

Decyzja kredytowa
nawet tego samego dnia

12

Minimum formalności
bez tłumaczenia dokumentów

10

Kredyt nawet
do 200 000 zł

14

Działamy na
terenie całej Polski

Czy chcesz porozmawiać
o kredycie dla Ciebie?

aconto-kontakt

Złóż wniosek o kredyt

main1

Złóż wniosek o kredyt

main1
napis-z-tłem-01
1000 zł
200000 zł
6 mies.
144 mies.

Wyliczenie kalkulatora ma wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowi oferty pożyczki oraz przyrzeczenia otrzymania pożyczki w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Wszelkie szczegóły zostaną przedstawione po wypełnieniu wniosku internetowego.

 Zgoda na przetwarzanie danych
 Zgoda marketingowa
 Zgoda na przetwarzanie danych

Wyliczenie kalkulatora ma wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowi oferty pożyczki oraz przyrzeczenia otrzymania pożyczki w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Wszelkie szczegóły zostaną przedstawione po wypełnieniu wniosku internetowego.

Szczegóły kredytu:

job

Źródła dochodów:
kontrakt marynarski,
Umowa o prace.

search

Dokumenty:
książeczka żeglarska,
wpływy na konto za okres ostatnich 12 miesięcy.

11

Okres kredytowania:
od 6 do 120 miesięcy.

13

Zatrudnienie:
minimalny okres uzyskiwania dochodu
z tytuły kontraktu marynarskiego wynosi 12 miesięcy.

currency

Akceptowane waluty:
kredyt jest w PLN mimo dochodu w innej walucie:
USD, EUR, GBP, NOK, SEK.

1

Decyzja kredytowa
nawet tego samego dnia

12

Minimum formalności
bez tłumaczenia dokumentów

10

Kredyt nawet
do 200 000 zł

14

Działamy na
terenie całej Polski

Czy chcesz porozmawiać
o kredycie dla Ciebie?

aconto-kontakt
compaby1

Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w świecie finansów.
Poprowadzą Cię przez zawiłą procedurę kredytową, pomogą przy

doborze wariantów spełniających Twoje oczekiwania.
Dzięki Naszej usłudze zaoszczędzisz czas i uzyskasz gwarancję
najwyższej jakości obsługi.

A’CONTO będąc członkiem konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, realizuje program etyczny “Zasady Dobrych Praktyk”

7

Satysfakcja ze współpracy z ludźmi to wyzwanie z jakim mierzymy się każdego dnia z efektem w postaci długofalowych relacji z Klientami. Finanse są nieodłącznym elementem Naszego życia, a także Naszą pasją. Dzięki temu traktujemy każdego Klienta indywidualnie i starannie analizujemy jego potrzeby, by każdy był zadowolony z usługi, którą mu oferujemy.

“Naszym celem, jako przedsiębiorstwa, jest nie tylko najlepszy, lecz
wręcz wyjątkowy poziom obsługi klienta.”
Sam Walton

5

Wypełnij formularz, ustaw kwotę i okres kredytowania, które Cię interesują. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze warunki kredytowe.

4

Kredyt dla marynarzy – komu się należy?

Marynarze należą do grupy społecznej, którą szczególnie dotknęła rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego. Co to oznacza?

Utrudnienia dla marynarzy

Celem zwiększenia bezpieczeństwa zaciągania kredytów hipotecznych, w 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła Rekomendację S. Zawiera ona zapis skierowany do banków, by te udzielały kredytów hipotecznych jedynie w walucie, w której wynagrodzenie pobiera kredytobiorca. Dotyczy to również osób osiągających wysokie dochody.

Dla marynarzy oznacza to, iż jeśli otrzymują pensję w euro, koronie norweskiej lub w dolarach amerykańskich, nie przysługuje im kredyt w PLN. Jest to zatem istotnym ograniczeniem dla marynarzy chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny. Jeśli marynarz pobiera pensję w kilku walutach, bank powinien wziąć pod uwagę tę walutę, w której wnioskujący o kredyt hipoteczny otrzymuje najwyższe wynagrodzenie.

Dodatkowym utrudnieniem, w przypadku osiągania przez marynarzy dochodu w walucie obcej jest to, iż kredyty hipoteczne w walucie innej niż polska, nie są często spotykanym produktem w Polsce. Szczególnie dotyczy to walut skandynawskich – korony norweskiej i korony szwedzkiej.

Jakie są kryteria kredytu hipotecznego dla marynarzy?

Podstawowe kryterium dla marynarzy ubiegających się o kredyt hipoteczny zostało już omówione. Jest nim waluta, z której pochodzi dochód. Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego w 2015 roku zwiększyła obowiązujący kredytobiorców poziom wkładu własnego dla kredytu hipotecznego. Wzrósł on z 5% do 10%. W kolejnych latach można oczekiwać dalszego wzrostu tego kryterium. Warto zauważyć, że w przypadku walut obcych wskaźnik wkładu własnego oczekiwany przez banki jest wyższy. Niekiedy osiągać może nawet 40% wartości kredytu hipotecznego.

Specyfiką pracy marynarzy jest to, iż nie mają oni stałych umów o pracę, co często jest głównym wymogiem uzyskania kredytu hipotecznego. Dlatego też marynarz powinien udokumentować swoją pracę w inny sposób. Może oznaczać to przedstawienie dotychczasowych kontraktów, dzięki którym bank będzie miał pewność iż w ciągu minionych np. 2 lat, marynarz rok spędził na morzu. Jeśli czasowe kontrakty dotyczyły różnych walut, pożyczkobiorca ma prawo dokonać ich przewalutowania na potrzeby uzyskania kredytu hipotecznego. Należy również pamiętać o istocie wysokości dochodu.

Kredyt gotówkowy dla marynarza

Niesłabnącym zainteresowaniem tak wśród Polaków jak i marynarzy cieszy się kredyt gotówkowy. Tego rodzaju pożyczka najczęściej dotyczy znacznie mniejszych kwot niż w przypadku kredytu hipotecznego. Stąd też warunki udzielenia kredytu gotówkowego są stosunkowo proste. Zdarza się, że wystarczy posiadanie dowodu osobistego, by móc otrzymać kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Popularność kredytu gotówkowego u marynarzy jest związana również z tym, iż banki uznają zawód marynarza podobnie do zawodów zaufania publicznego, jakim cieszą się m.in. lekarze. Marynarze nie powinni mieć problemów z otrzymaniem kredytu gotówkowego na niewielką sumę. Jak wygląda sytuacja w przypadku kredytu gotówkowego o wyższej wartości?

Wpływ na uzyskanie takiego kredytu gotówkowego, podobnie jak kredytu hipotecznego, będzie miała również historia kredytowa marynarza. Bank, oceniając zdolność kredytową marynarza, sprawdza dotychczasową postawę ubiegającego się o kredyt w Biurze Informacji Kredytowej. W przypadku braku problemów ze spłatą minionych pożyczek, szanse marynarza ubiegającego się o kredyt hipoteczny i gotówkowy wzrastają.

Jak wybrać ofertę kredytu?

W związku ze stale zmieniającą się sytuacją na rynku finansowym, dobrze jest otrzymać merytoryczne wsparcie w tej dziedzinie. Wybór optymalnego kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego przez doradcę finansowego nie tylko usprawni cały proces uzyskiwania kredytu, ale też sprawi, iż pożyczkobiorca poczuje się pewniej i bezpieczniej.

Mimo ograniczeń ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, kupno nieruchomości za sprawą kredytu hipotecznego wciąż stanowi jeden z najlepszych sposobów zabezpieczania swojej przyszłości. W przypadku bieżącej konsumpcji, idealnym rozwiązaniem jest z kolei kredyt gotówkowy.