Kredyt mieszkaniowy dla osób pracujących za granicą

12

Decyzja kredytowa nawet
tego samego dnia

2

Infolinia 24 godziny
bez konieczności
wizyty w oddziale

date-day-with-architect-calendar-reminder-to-house-construction-project-development

Na mieszkania lub dom
rynek pierwotny i wtórny

14

Działamy na
terenie całej Polski

Czy chcesz porozmawiać
o kredycie dla Ciebie?

aconto-kontakt

Sprawdź swoją ratę

main1

Sprawdź swoją ratę

main1

Ile pieniędzy potrzebujesz?:

Oferta bankowa może odbiegać od powyższej symulacji.

Dane kontaktowe:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Szczegóły kredytu:

6

Kredyt na zakup mieszkanie lub domu,
budowę domu
oraz remont i wykończenie

13

Skorzystaj z oferty
dla osób pracujących za granicą

1

Okres kredytowania:
do 25 lat

11

Wakacje kredytowe
możliwość zawieszenia spłaty jednej raty w roku

15

Waluta kredytu:
EURO, GBP, NOK, SEK

12

Decyzja kredytowa nawet
tego samego dnia

2

Infolinia 24 godziny
bez konieczności
wizyty w oddziale

date-day-with-architect-calendar-reminder-to-house-construction-project-development

Na mieszkania lub dom
rynek pierwotny i wtórny

14

Działamy na
terenie całej Polski

Czy chcesz porozmawiać
o kredycie dla Ciebie?

aconto-kontakt
compaby1

Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w świecie finansów.
Poprowadzą Cię przez zawiłą procedurę kredytową, pomogą przy

doborze wariantów spełniających Twoje oczekiwania.
Dzięki Naszej usłudze zaoszczędzisz czas i uzyskasz gwarancję
najwyższej jakości obsługi.

A’CONTO będąc członkiem konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, realizuje program etyczny “Zasady Dobrych Praktyk”

7

Satysfakcja ze współpracy z ludźmi to wyzwanie z jakim mierzymy się każdego dnia z efektem w postaci długofalowych relacji z Klientami. Finanse są nieodłącznym elementem Naszego życia, a także Naszą pasją. Dzięki temu traktujemy każdego Klienta indywidualnie i starannie analizujemy jego potrzeby, by każdy był zadowolony z usługi, którą mu oferujemy.

“Naszym celem, jako przedsiębiorstwa, jest nie tylko najlepszy, lecz
wręcz wyjątkowy poziom obsługi klienta.”
Sam Walton

4

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej z kraju wyjechało wielu Polaków. Obecnie za granicą przebywa, głównie w celach zarobkowych, ponad 2 miliony Polaków.

Część z nich, choć chwali sobie życie i zarobki w Anglii, Irlandii, Niemczech czy Norwegii, deklaruje w bliższej bądź dalszej perspektywie powrót do kraju. Dużą rolę odgrywa pozostała w ojczyźnie rodzina, znajomi, język, tradycje, kultura. Wyższe pensje i pewniejsze miejsca pracy na obczyźnie pomagają im w decyzji o zakupie nieruchomości w Polsce. By przyspieszyć posiadanie własnego domu czy mieszkania, polscy emigranci mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą. I choć warto się o nie ubiegać by zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe, nie zawsze jest to proste.

Kredyty dla osób pracujących za granicą umożliwiają zakup domu, gruntu bądź remont nieruchomości w kraju macierzystym. I choć kryzys finansowy sprawił, że banki ostrożniej udzielają kredytów hipotecznych dla osób pracujących za granicą, to wciąż istnieje możliwość udzielenia tego rodzaju pomocy.

Bank, oprócz potwierdzenia zatrudnienia i wysokości dochodów, może również wymagać pozwolenia na pracę w danym kraju i przetłumaczonej historii kredytowej. Skorzystanie z kredytu mieszkaniowego dla osób pracujących za granicą może się wiązać z dodatkowymi kosztami dla pożyczkobiorcy. Niektóre banki wymagają regularnych przelewów pieniędzy na polski rachunek bankowy, na co może się nie zgodzić zagraniczny pracodawca. W tym przypadku konieczne będzie posiadanie dodatkowych dokumentów potwierdzających płynność finansową ubiegającej się o kredyt osoby. Samo przewalutowanie również zmniejsza dochód ubiegającego się o kredyt.

Dodatkowym problemem może okazać się obowiązująca od 1 lipca 2014 roku Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego. Polega ona na tym, iż kredyt hipoteczny w walucie obcej otrzymają tylko te osoby, które otrzymują w niej wynagrodzenie. O ile polskie banki często oferują kredyty dla osób zarabiających w walucie euro, o tyle osoby otrzymujące dochód w funtach brytyjskich bądź w koronach norweskich mogą mieć problem z otrzymaniem kredytu hipotecznego dla osób pracujących za granicą z prostej przyczyny – braku ofert.

Ponadto rekomendacja KNF-u od początku 2015 roku zobowiązuje pożyczkobiorców do posiadania 10% wkładu własnego w nieruchomość. Warto również pamiętać, iż w 2016 roku próg ten zostanie podniesiony do 15%.

Nowy, 2015 rok przyniósł też uproszczenie w prawie budowlanym. W przypadku, gdy starosta w ciągu 30 dni nie wniesie zastrzeżeń do przesłanego projektu budowlanego wraz z dokumentami, można rozpocząć budowę. Oznacza to możliwość szybszego zbudowania domu.

Biorąc pod uwagę ilość Polaków za granicą i fakt, iż zakup mieszkania bądź domu stanowi jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą decyzję życiową polskich rodzin, z pewnością warto zasięgnąć opinii doradcy finansowego o aktualnej ofercie kredytów mieszkaniowych dla osób pracujących za granicą.

Sprawdź ofertę!

5

Wypełnij formularz, ustaw kwotę i okres kredytowania, które Cię interesują. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze warunki kredytowe.

8

Warunki kredytu hipotecznego:

  •     Kwota kredytu: od 1.000.000 zł
  •     Waluta: PLN, EUR,NOK
  •     Okres kredytowania: do 30 lat
  •     Wiek Kredytobiorcy: od 18–80 lat
  •     Finansujemy do 85% wartości nieruchomości