Kredyty unijne

1. WYŚLIJ FORMULARZ

Proces odbywa się online. Masz możliwość uzyskania kredytu bez wychodzenia z domu.

2. ANALIZA POTRZEB

Porównamy różne oferty bankowe i przygotujemy konkretne symulacje.

3. UMOWA KREDYTOWA

Istnieje możliwość podpisania umowy kredytowej w miejscu wyznaczonym przez Klienta.

Oferta bankowa może odbiegać od powyższej symulacji.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Kredyty unijne dla małych przedsiębiorstw

W Polsce zarejestrowanych jest blisko 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych (stan na grudzień 2015). W ciągu minionego roku powstało ich w Polsce aż 288 tysięcy. Polacy, znani ze swej przedsiębiorczości, chętnie rozpoczynają własną działalność. W latach 2014-2020 przewidziano kwotę 20 mld euro unijnych pieniędzy na pomoc w rozwoju działalności przedsiębiorstw.

Jaki jest główny problem rozpoczynających działalność?

Sam pomysł na rozpoczęcie działalności to jedynie początek długiej drogi. Oprócz konieczności posiadania branżowej wiedzy, istotnym czynnikiem hamującym rozwój działalności jest brak kapitału. Z pomocą przychodzą kredyty unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Początkujący przedsiębiorca może liczyć na różne formy wsparcia, zarówno bezzwrotne jak i zwrotne. Do tej pierwszej grupy należą dotacje z Powiatowych Urzędów Pracy, które w ramach walki z bezrobociem wspierają początkujących przedsiębiorców kwotą około 15-20 tysięcy bezzwrotnej dotacji. By ja otrzymać, należy posiadać status osoby bezrobotnej oraz napisać biznesplan według wytycznych Urzędu. Ta forma wsparcia może, ale nie musi wykluczać innej pomocy publicznej. Szczegółowe kryteria dostępne są w regulaminach danych programów.

Innym źródłem unijnego dofinansowania mogą okazać się dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Są one przewidziane dla osób mieszkających na wsi i tam chcących założyć własną działalność gospodarczą.

Preferencyjne kredyty unijne

Kredyty unijne polegają na pożyczeniu pieniędzy przez instytucje publiczną w ten sam sposób w jaki robi to bank. Różnica jest taka, iż oprocentowanie kredytów unijnych jest znacznie niższe niż kredytów bankowych. Kredyty unijne na rozpoczęcie działalności często pochodzą z Programu Kapitał Ludzki, którego następcą jest Program Wiedza, Edukacja, Rozwój. Kredyt na rozwój działalności można uzyskać także z inicjatywy JEREMIE.

Udzielane na preferencyjnych warunkach kredyty unijne przewidziane są dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mogłyby pozwolić sobie na uzyskanie kredytu na warunkach rynkowych. Ponadto kredyty unijne, w ramach funduszy europejskich, chętnie udzielają wsparcia nowym firmom, które nie mają historii kredytowej i tym samym mają problem z uzyskaniem innych form wsparcia na rozpoczęcie działalności.

Kredyt na rozpoczęcie działalności można otrzymać z programu Pierwszy Biznes Wsparcie w Starcie. Początkujący przedsiębiorca może liczyć w tym programie na kredyt w wysokości 20-krotności przeciętnego wynagrodzenia, tj. około 78 tysięcy złotych. Oprocentowanie takiego kredytu na rozpoczęcie działalności wynosi jedynie 0, 44% w skali roku.

Kto otrzyma kredyt unijny?

Priorytetem w udzielaniu kredytów unijnych są firmy działające w określonych branżach. Projekty, które będą wyżej ocenione w kontekście ubiegania się o kredyt na rozpoczęcie lub rozwój działalności, powinny specjalizować się w dziedzinach wskazanych przez dane województwo. Każdy region w Polsce ma własne cele i tak np. województwo pomorskie wyznaczyło Inteligentne Specjalizacje Pomorza, do których należą m.in. technologie off-shore, portowo-logistyczne, medyczne a także technologie ekoefektywne. Więcej informacji o możliwym kredycie na rozwój działalności można uzyskać w Lokalnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Kredyty unijne chętnie będą udzielane na działania mające na celu umiędzynarodowienie firm, pomoc w eksporcie, działania mające na celu ochronę środowiska czy też pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Otrzymanie kredytu unijnego związane jest z przygotowaniem dużej liczby formalności. To właśnie na podstawie przedstawionych dokumentów, urzędnicy podejmą decyzję o przyznaniu kredytu na rozwój działalności, bądź nie. Warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o uzyskanie różnego rodzaju pozwoleń by jak najsprawniej uzyskać kredyt unijny.

Działamy na terenie całej Polski. mapa-polski-rolnik

Wypełnij formularz, ustaw kwotę i okres kredytowania, które Cię interesują. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze warunki kredytowe.

Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w świecie finansów. Poprowadzą Cię przez zawiłą procedurę kredytową, pomogą przy doborze wariantów spełniających Twoje oczekiwania. Dzięki Naszej usłudze zaoszczędzisz czas i uzyskasz gwarancję najwyższej jakości obsługi

Satysfakcja ze współpracy z ludźmi to wyzwanie z jakim mierzymy się każdego dnia z efektem w postaci długofalowych relacji z Klientami. Finanse są nieodłącznym elementem Naszego życia, a także Naszą pasją. Dzięki temu traktujemy każdego Klienta indywidualnie i starannie analizujemy jego potrzeby, by każdy był zadowolony z usługi, którą mu oferujemy.

“Naszym celem, jako przedsiębiorstwa, jest nie tylko najlepszy, lecz
wręcz wyjątkowy poziom obsługi klienta.”
Sam Walton

Uzupełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia najkorzystniejszej oferty.

wirualny
Wirtualny doradca
Twój doradca, A'conto