Firma

Kim jesteśmy?

Operator bankowy A’CONTO jest spółką działającą na rynku doradztwa finansowego od 1996 roku. Współpracujemy z wieloma bankami, których produkty sprzedajemy na terenie całego kraju, za pośrednictwem sieci agencyjnej. Posiadamy pełną ofertę produktów finansowych: pożyczek i kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych, hipotecznych dla osób fizycznych oraz pożyczek dla firm, która uwzględnia potrzeby i oczekiwania klienta.

Zadaniem naszym jest pomoc przy wyborze najkorzystniejszej oferty dla klienta, obiektywność wyboru i fachowe doradztwo finansowe, także w momencie spłacania kredytu.

Jako operator bankowy działamy poprzez internetowe systemy informatyczne. Obsługa procesu kredytowego odbywa się przy wykorzystaniu własnej platformy komunikacyjnej z systemami bankowymi.

A’CONTO będąc członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, realizuje program etyczny „Zasady Dobrych Praktyk”, stanowiący zbiór zasad postępowania, opartych na normach moralnych i prawnych przyjętych przez przedsiębiorstwa prowadzące doradztwo finansowe.

Historia i wizja firmy A’CONTO

Spółka współpracuje z sektorem bankowym w modelu outsourcingu jako operator bankowy, w zakresie doradztwa finansowego i sprzedaży kredytów konsumpcyjnych kredytów hipotecznych dla kredytów osób fizycznych oraz pożyczek dla firm.

Początek działalności był oparty na sprzedaży kredytów samochodów osobowych w salonach i komisach samochodowych we współpracy z Invest Bankiem S.A. i Bankiem Pekao S.A .

Od 1997 roku A’CONTO, jako operator bankowy, współpracuje z GE Capital Bankiem S.A. (obecnie Bank BPH S.A.) w zakresie sprzedaży ratalnej oraz kredytów gotówkowych, stając się jednym z głównych dystrybutorów tego Banku. Następnie rozpoczął współpracę z kolejnymi bankami wprowadzając nowe produkty: kredyty hipoteczne, karty kredytowe oraz kredyty dla firm.

Spółka jest ogólnopolskim integratorem branży pośrednictwa kredytowego, dysponuje siecią agencji na terenie całej Polski, które posiadają stacjonarne doradztwo finansowe. Za pośrednictwem agentów prowadzona jest sprzedaż produktów bankowych.

Proces sprzedaży kredytów odbywa się w oparciu o własny system informatyczny, zintegrowany z systemami operacyjnymi banków, co pozwala na szybkie rozpatrzenie wniosków i uruchomianie kredytów. Całość procesu doradztwa finansowego jest nadzorowana przez pracowników centrali Spółki. Dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą specjalistów – doradców kredytowych oraz trenerów.

Jako operator bankowy od 2001 roku jesteśmy członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i aktywnie uczestniczymy w pracach Komitetu KPF, ogólnokrajowej organizacji zrzeszającej firmy pośrednictwa kredytowego, windykacyjne, banki konsumenckie oraz banki informacji gospodarczej. Opracowane i przyjęte przez wszystkich członków „Zasady Dobrych Praktyk” obowiązują i są przestrzegane przez naszych agentów.

Dwudziestoletnie doświadczenie jako doradca finansowy stanowi o naszym potencjale rozwojowym, który chcielibyśmy wykorzystać, pozyskując klientów dla Banków oferujących konkurencyjne produkty kredytowe.

Jesteśmy zainteresowani stałą współpracą w zakresie sprzedaży kredytów Państwa Banku za pośrednictwem naszej sieci sprzedaży.

„Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.”
– Pablo Picasso

Misja

Jesteśmy po to by tworzyć profesjonalną obsługę oraz współpracę z firmami w doradztwie finansowym.

Nasz doświadczony oraz profesjonalny zespół dba o indywidualne oraz elastyczne podejście do współpracy. Dbamy, aby współpraca z Agentem była na wysokim poziomie, budujemy zaufanie oraz poczucie bezpieczeństwa w każdym obszarze ich działania.

Nie traktujemy współpracy szablonowo.

Wizja

Dzięki współpracy z firmami w doradztwie finansowym oraz ich zaufaniu do naszej Firmy chcemy się stać liderem na rynku operatorów bankowych. Działając zespołowo staniemy się bardziej skuteczni.