Kredyt dla marynarzy kalkulator

ikona 12

Decyzja kredytowa
nawet tego samego dnia

ikona 6

Minimum formalności
bez tłumaczenia dokumentów

ikona 9

Kredyt nawet
do 200 000 zł

ikona 13

Okres kredytowania:
od 6 do 120 miesięcy.

ikona 3

Działamy na
terenie całej Polski

Wybierz kwotę i dopasuj ratę

Ile chcesz pożyczyć? (od 1000 do 200000 zł)
 PLN
Na ile miesięcy? (od 1 do 120 miesięcy)
 mies.
Miesięczna rata
 PLN

Administratorem danych osobowych jest A’CONTO Sp. J., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Prawo do cofnięcia zgody przysługuje w dowolnym momencie. Szczegóły

Zgoda na przetwarzanie danych
Zgoda marketingowa
Zgoda na przetwarzanie danych

Administratorem danych osobowych jest A’CONTO Sp. J., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Prawo do cofnięcia zgody przysługuje w dowolnym momencie. Szczegóły

Opinie

Szczegóły kredytu

ikona 12

Decyzja kredytowa
nawet tego samego dnia

ikona 6

Minimum formalności
bez tłumaczenia dokumentów

ikona 9

Kredyt nawet
do 200 000 zł

ikona 13

Okres kredytowania:
od 6 do 120 miesięcy.

ikona 3

Działamy na
terenie całej Polski

ikona 7

Źródła dochodów:
kontrakt marynarski,
Umowa o prace.

ikona 2

Książeczka żeglarska:
wpływy na konto za okres ostatnich 12 miesięcy.

ikona 17

Kredyt jest w PLN mimo dochodu w innej walucie:
USD, EUR, GBP, NOK, SEK.

ikona 1

Minimalny okres uzyskiwania dochodu
z tytuły kontraktu marynarskiego wynosi 12 miesięcy.

usługi kredytowe

Czy chcesz porozmawiać
o kredycie dla Ciebie?

Wyliczenie powyższego kalkulatora ma wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowi oferty pożyczki oraz przyrzeczenia otrzymania pożyczki w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Wszelkie szczegóły zostaną przedstawione po wypełnieniu wniosku internetowego.
Przykład reprezentatywny: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla pożyczki wynosi 14,93% przy następujących założeniach: całkowita kwota pożyczki 15 500 zł, pożyczka zaciągnięta na okres 42 miesięcy, oprocentowanie zmienne 8,99% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 4197,56 zł, w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1346,00 zł, odsetki 2851,56 zł, całkowita kwota do zapłaty 19 697,56 zł płatna w 41 ratach miesięcznych po 468,99 zł, 42. rata wyrównująca 468,97 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 15 500 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na dzień 25.04.2018 r. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty.

Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w świecie finansów.
Poprowadzą Cię przez zawiłą procedurę kredytową, pomogą przy

doborze wariantów spełniających Twoje oczekiwania.
Dzięki Naszej usłudze zaoszczędzisz czas i uzyskasz gwarancję
najwyższej jakości obsługi.

A’CONTO będąc członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, realizuje program etyczny “Zasady Dobrych Praktyk”

7

Satysfakcja ze współpracy z ludźmi to wyzwanie z jakim mierzymy się każdego dnia z efektem w postaci długofalowych relacji z Klientami. Finanse są nieodłącznym elementem Naszego życia, a także Naszą pasją. Dzięki temu traktujemy każdego Klienta indywidualnie i starannie analizujemy jego potrzeby, by każdy był zadowolony z usługi, którą mu oferujemy.

“Naszym celem, jako przedsiębiorstwa, jest nie tylko najlepszy, lecz
wręcz wyjątkowy poziom obsługi klienta.”
Sam Walton

5

Wypełnij formularz, ustaw kwotę i okres kredytowania, które Cię interesują. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, ustali Twoje potrzeby i pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze warunki kredytowe.

4

Kredyt dla marynarzy – komu się należy?

Marynarze należą do grupy społecznej, którą szczególnie dotknęła rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego. Co to oznacza?

Utrudnienia dla marynarzy

Celem zwiększenia bezpieczeństwa zaciągania kredytów hipotecznych, w 2014 roku Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła Rekomendację S. Zawiera ona zapis skierowany do banków, by te udzielały kredytów hipotecznych jedynie w walucie, w której wynagrodzenie pobiera kredytobiorca. Dotyczy to również osób osiągających wysokie dochody.

Dla marynarzy oznacza to, iż jeśli otrzymują pensję w euro, koronie norweskiej lub w dolarach amerykańskich, nie przysługuje im kredyt w PLN. Jest to zatem istotnym ograniczeniem dla marynarzy chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny. Jeśli marynarz pobiera pensję w kilku walutach, bank powinien wziąć pod uwagę tę walutę, w której wnioskujący o kredyt hipoteczny otrzymuje najwyższe wynagrodzenie.

Dodatkowym utrudnieniem, w przypadku osiągania przez marynarzy dochodu w walucie obcej jest to, iż kredyty hipoteczne w walucie innej niż polska, nie są często spotykanym produktem w Polsce. Szczególnie dotyczy to walut skandynawskich – korony norweskiej i korony szwedzkiej.

Jakie są kryteria kredytu hipotecznego dla marynarzy?

Podstawowe kryterium dla marynarzy ubiegających się o kredyt hipoteczny zostało już omówione. Jest nim waluta, z której pochodzi dochód. Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego w 2015 roku zwiększyła obowiązujący kredytobiorców poziom wkładu własnego dla kredytu hipotecznego. Wzrósł on z 5% do 10%. W kolejnych latach można oczekiwać dalszego wzrostu tego kryterium. Warto zauważyć, że w przypadku walut obcych wskaźnik wkładu własnego oczekiwany przez banki jest wyższy. Niekiedy osiągać może nawet 40% wartości kredytu hipotecznego.

Specyfiką pracy marynarzy jest to, iż nie mają oni stałych umów o pracę, co często jest głównym wymogiem uzyskania kredytu hipotecznego. Dlatego też marynarz powinien udokumentować swoją pracę w inny sposób. Może oznaczać to przedstawienie dotychczasowych kontraktów, dzięki którym bank będzie miał pewność iż w ciągu minionych np. 2 lat, marynarz rok spędził na morzu. Jeśli czasowe kontrakty dotyczyły różnych walut, pożyczkobiorca ma prawo dokonać ich przewalutowania na potrzeby uzyskania kredytu hipotecznego. Należy również pamiętać o istocie wysokości dochodu.

Kredyt gotówkowy dla marynarza

Niesłabnącym zainteresowaniem tak wśród Polaków jak i marynarzy cieszy się kredyt gotówkowy. Tego rodzaju pożyczka najczęściej dotyczy znacznie mniejszych kwot niż w przypadku kredytu hipotecznego. Stąd też warunki udzielenia kredytu gotówkowego są stosunkowo proste. Zdarza się, że wystarczy posiadanie dowodu osobistego, by móc otrzymać kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Popularność kredytu gotówkowego u marynarzy jest związana również z tym, iż banki uznają zawód marynarza podobnie do zawodów zaufania publicznego, jakim cieszą się m.in. lekarze. Marynarze nie powinni mieć problemów z otrzymaniem kredytu gotówkowego na niewielką sumę. Jak wygląda sytuacja w przypadku kredytu gotówkowego o wyższej wartości?

Wpływ na uzyskanie takiego kredytu gotówkowego, podobnie jak kredytu hipotecznego, będzie miała również historia kredytowa marynarza. Bank, oceniając zdolność kredytową marynarza, sprawdza dotychczasową postawę ubiegającego się o kredyt w Biurze Informacji Kredytowej. W przypadku braku problemów ze spłatą minionych pożyczek, szanse marynarza ubiegającego się o kredyt hipoteczny i gotówkowy wzrastają.

Jak wybrać ofertę kredytu?

W związku ze stale zmieniającą się sytuacją na rynku finansowym, dobrze jest otrzymać merytoryczne wsparcie w tej dziedzinie. Wybór optymalnego kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego przez doradcę finansowego nie tylko usprawni cały proces uzyskiwania kredytu, ale też sprawi, iż pożyczkobiorca poczuje się pewniej i bezpieczniej.

Mimo ograniczeń ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, kupno nieruchomości za sprawą kredytu hipotecznego wciąż stanowi jeden z najlepszych sposobów zabezpieczania swojej przyszłości. W przypadku bieżącej konsumpcji, idealnym rozwiązaniem jest z kolei kredyt gotówkowy.