Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Zróżnicowanie kredytów gotówkowych na rynku jest tak duże, że wybór najodpowiedniejszego nie jest prosty. Na co zwracać uwagę podczas starań o szybki kredyt gotówkowy? Przede wszystkim warto porównywać różne banki oraz zachować czujność przy podpisywaniu umowy. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przeglądając oferty pożyczkodawców.

Unikaj finansowych pułapek – kilka zasad

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych usług instytucji bankowych. Jego dużą zaletą jest całkowita dowolność celu, na który zostanie przeznaczona uzyskana kwota. Wadą natomiast jest fakt, iż jest to najdroższy rodzaj kredytu, dlatego zanim podpiszesz umowę – porównaj oferty kilku banków, gdyż są one zróżnicowane i nie każda będzie dla Ciebie tak samo korzystna. Na tym polu przydatna będzie pomoc obiektywnego doradcy kredytowego – w Aconto od ponad dwudziestu lat pomagamy naszym klientom w wyborze najkorzystniejszych dla nich produktów bankowych. Na naszej stronie udostępniamy Ci także kalkulator kredytu gotówkowego, dzięki któremu szybko ocenisz swoje możliwości finansowe. Dodatkowo, jeśli potrzebujesz maksymalnie kilkunastu tysięcy złotych kapitału, szybką i prostą opcją jest kredyt gotówkowy bez BIK.

kredytów gotówkowych

Rozpatrując oferty kredytów, szczególną uwagę zwróć na współczynnik RRSO – pokazuje on Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, dzięki której ocenisz koszt takiego zobowiązania i łączną wysokość odsetek. Zorientuj się także, jakie będą ewentualne konsekwencje opóźnień w spłacie lub czy istnieje możliwość wcześniejszego uregulowania należności.

Ponadto, przyjrzyj się dokładniej warunkom danej promocji – np. uzyskanie niższego oprocentowania może być uwarunkowane koniecznością skorzystania z innych usług bankowych, takich jak choćby konto osobiste, karta kredytowa czy ubezpieczenie. Koszt takich „dodatków” może czasem przewyższać ewentualne oszczędności uzyskane z ich tytułu. Jeśli jednak stoisz przed wyborem: wykup ubezpieczenia czy pobranie prowizji przez bank, wybierz raczej to pierwsze – kwota prowizji jest bezzwrotna, a ubezpieczenie nie dość, że daje Ci większe poczucie bezpieczeństwa, np. na wypadek utraty pracy, to jeszcze możesz uzyskać jego zwrot w przypadku wcześniejszej spłaty zadłużenia.

Kredyt gotówkowy dla Polaków pracujących za granicą

Jak wynika z badań Departamentu Statystyki przeprowadzonych w 2016 roku na potrzeby NBP, Polacy emigrują do krajów UE głównie ze względu na różnice w zarobkach. Najwyższe wynagrodzenia uzyskujemy w Niemczech i Wielkiej Brytanii, co potwierdza także raport za rok 2016 grupy Euro-Tax.pl.

Osoby zarabiające w Polsce mają duży wybór kredytów gotówkowych, a jak to wygląda w przypadku rodaków zarobkujących poza granicami naszego kraju? Otóż, niestety oferta kredytów bankowych dla pracujących za granicą jest bardzo wąska. Podstawową kwestią jest fakt, iż wedle obecnych przepisów, jeśli swoją pracę wykonujesz poza granicami Polski – waluta kredytu musi być zgodna z walutą przeważającej części Twoich dochodów. Największy wybór mają więc osoby zarobkujące w Euro.

Dlatego też, pracując na umowę o pracę lub na kontrakcie poza granicami Polski, szybki kredyt gotówkowy najłatwiej uzyskasz po konsultacji z doradcą kredytowym. W tym celu, warto wybrać doświadczoną firmę. W Aconto nie tylko przedstawimy Ci możliwie pełny wybór ofert bankowych, ale także fachowo i obiektywnie doradzimy w wyborze oraz pomożemy w zebraniu wymaganych dokumentów.

Kłopotliwy, np. w staraniach o kredyt gotówkowy w UK, może być także wymagany przyjazd do Polski. Dlatego też, poszukując doradcy kredytowego, zwróć także uwagę na to, jak wygląda weryfikacja i czy decyzję otrzymasz odpowiednio szybko. W Aconto upraszczamy procedury do maksimum, u nas sprawdzisz swoją zdolność kredytową bez wizyty w oddziale, a decyzję otrzymasz nawet tego samego dnia.

Poszukując najlepszego dla siebie kredytu, najpierw przeanalizuj swoje potrzeby i możliwości. To da Ci wstępne rozeznanie, w tym czego tak naprawdę potrzebujesz i pozwoli ustalić kryteria wyboru właściwego doradcy kredytowego. Przeglądając różne propozycje kredytów, zwróć także uwagę na bardzo ważne elementy umowy, takie jak RRSO, czy dodatkowe warunki promocji. Uwzględnienie tych kwestii zaowocuje wyborem dobrze dopasowanej oferty dla Twoich potrzeb.