Kredyt na rozwój działalności i priorytety inwestycyjne

Każdy, kto rozważa rozpoczęcie działalności gospodarczej, powinien poświęcić kilka godzin lub w razie potrzeby dni na przygotowanie biznesplanu choćby na własne potrzeby. Taki dokument pomoże nam poukładać sobie w głowie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące planowanego przez nas przedsięwzięcia biznesowego oraz koniecznych do jego uruchomienia środków finansowych. Brak planu może skazać naszą firmę na niepowodzenie, a na to współcześnie nikt nie może sobie przecież pozwolić.

firma1

Biznesplan powinien nam odpowiedzieć na kilka poniższych pytań:

 • Czym będziemy się zajmować?
 • Do kogo kierujemy nasze produkty lub usługi?
 • Gdzie jest nasz główny rynek zbytu?
 • Co jest naszą przewagą rynkową – czym się wyróżniamy?
 • Co jest dla nas zagrożeniem?
 • Ile pieniędzy potrzebujemy, by wystartować i skąd je weźmiemy?
 • W co musimy zainwestować na starcie? W wynajem, produkcję, marketing, promocję?
 • Czy potrzebujemy materiałów, miejsca do prowadzenia produkcji?
 • Ilu potrzeba nam pracowników?
 • Jakim kapitałem musimy dysponować w kolejnych latach, by skutecznie działać?
 • Skąd ten kapitał pozyskamy?

firma2

Priorytety inwestycyjne na starcie

To jakich funduszy będziemy potrzebować, by wystartować z naszą działalnością, zależy zasadniczo od tego, czy mamy w planach produkcję towarów, czy sprzedaż usług. Działalność usługowa z zasady generuje mniejsze potrzeby inwestycyjne. Choć oczywiście nie jest to regułą. Jeśli mamy w planach produkcję konieczne będzie podjęcie decyzji czy produkty będziemy wytwarzać sami, czy ktoś zrobi to za nas. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Każde też generuje inne koszty.

Absolutną podstawą zaś jest przeznaczenie odpowiedniej ilości pieniędzy na skuteczne działania marketingowe. Niezależnie czym planujemy się zajmować, nikt o nas nie wie i się nie dowie, dopóki mu o sobie nie powiemy. Aby działania związane z promocją naszej marki, produktu czy usługi były skuteczne, musimy doskonale poznać grupę docelową naszych klientów. Można to zrobić, posługując się danymi statystycznymi, ale znacznie lepiej jest po prostu zapytać potencjalnych klientów, jakie są ich potrzeby i oczekiwania względem produktu lub usługi, którą planujemy wprowadzić na rynek.

Bez tego możemy zainwestować w nieodpowiedni kanał dotarcia do naszej grupy klientów i niepotrzebnie wydać pieniądze. Oczywiście można też całość prac związanych z wprowadzeniem i reklamą towaru lub usługi zlecić odpowiedniej firmie marketingowej. Stanowi to z zasady znacznie większy koszt niż w przypadku samodzielnych działań, ale może się okazać znacznie bardziej skuteczne, gdyż mamy do czynienia z profesjonalistami posiadającymi większą wiedzę oraz doświadczenie od nas.

firma3

Gdzie szukać finansowania dla naszej firmy

Instytucje finansowe często nie są przychylne dla nowo powstających firm nieposiadających wcześniejszej historii. Jednakże nie oznacza to, że kredyt na start jest niemożliwy do zdobycia. Wręcz przeciwnie. Uzyskanie go może być znacznie prostsze, niż sądzisz. Doradcy finansowi Aconto dysponują szerokim wachlarzem rozwiązań, dzięki którym młode firmy mają możliwość pozyskania środków na dowolny cel związany z planowaną lub prowadzoną działalnością.

Wiemy jak ważny w biznesie, jest czas, więc kredyt dla nowych firm załatwisz nawet w ciągu jednego dnia. Wszystko po to, aby nie opóźniać Twoich działań biznesowych. Pożyczka dla firm zostanie wypłacona na oświadczenie i bez konieczności przedstawiania dokumentów z Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Możesz uzyskać finansowanie rzędu nawet 40 tysięcy złotych, które rozłożymy na wygodne i realne do spłaty raty, maksymalnie na okres 48 miesięcy kalendarzowych. Należy pamiętać, że aby ubiegać się o kredyt dla nowych firm poprzez Aconto, należy mieć ukończone 22 lata i nie więcej niż 70 w momencie zakończenia planowanego finansowania.

Podsumowanie

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w aktualnych warunkach rynkowych wymaga dużej odwagi oraz konsekwencji w działaniu. Dlatego też pomagamy młodym przedsiębiorcom w starcie, oferując niezbędne fundusze, dzięki którym ich przedsięwzięcie rozwinie się i będzie trwałym biznesem przynoszącym satysfakcjonujące zyski. Tak, więc jeśli masz pomysł na swoją firmę, przyjdź do nas i pozyskaj dla niej finansowanie.